Plan Gwiazdek na kwiecień

Miesiąc rozpoczęliśmy tematem „Z wizytą na wsi”. Ten na pozór prosty temat może dzieciom sprawić nie lada problem, gdyż mało kto z Nich widział żywą świnkę czy krówkę w jej naturalnych warunkach. Będziemy klasyfikować, produkty według ich  pochodzenia.  Mam nadzieję, że uda nam się zorganizować wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego z jednej z pobliskich gliwickich wsi. 

Temat „Części mojego ciała” będzie kolejnym pretekstem do utrwalenia nazw części ciała i określania ich położenia. Zachęcam, by w sytuacjach codziennych używać zwrotów w prawo, lewo, na wprost. To dzięki  utrwalaniu  dzieciom łatwiej będzie przyswoić te zwroty i ich znaczenie.

To również  temat, który zawiera w sobie zagadnienia z zakresu higieny osobistej ( mycie się, mycie zębów, obcinanie paznokci, czesanie, noszenie czystej odzieży itp.) Zastanowimy się czy  i jak  zachowywanie zasad higieny przekłada się na zdrowie i zdrowy tryb życia. 

W dniach  od 11 – 15 kwietnia skupimy się na większej trosce o naszą planetę. Poznamy  i utrwalimy zagadnienia z zakresu ekologii. Przygotujemy się do akcji „Sprzątanie świata” .

Kolejne dni miesiąca pozwolą nam   lepiej poznać „Moją miejscowość                          i okolice”. To poznanie krajobrazu najbliższej okolicy, ale i również radości, sukcesów, problemów i trosk naszego społeczeństwa.  Przygotujemy się do akcji Pozytywni dla życia w ramach kampanii Pozytywni Gliwice.pl.  Akcji prowadzonej przy współpracy z fundacją DKMS i Rak'n'Roll.

Miesiąc zakończymy tematem „Zielona wiosna”. Zapewne będzie to czas gdy cały świat się zazieleni. Poznamy mieszkańców łąki.  Mam nadzieję, że  uda nam się zrealizować plener  malarski,  by uchwycić w dziełach plastycznych piękno przyrody wiosną. 

 

05 kwietnia 2016

ZOBACZ TAKŻE:

07 listopada 2019
Zapraszamy wszystkich Rodziców na Jesienny Koncert Życzeń  19 listopada (wtorek) wystąpią:  - godz. 15.00  Żuczki  - godz. 15.30 Słoneczka - godz. 16.00 Gwiazdki 20 listopada (środa ) wystąpią: - godz.
07 listopada 2019
Miesiąc listopad poświęcimy temu co nas otacza.  Będziemy rozmawiać o Polsce, Europie, Ziemi.  Utrwalimy swoje adresy zamieszkania.  Będziemy rozmawiać o swojej rodzinie.  Dowiemy się, że na świecie są różni ludzie,

GALERIA:

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 18

W GLIWICACH

 

DLA

RODZICA

(32) 270-37-84

przedszkole@przedszkole.gliwice.pl

Instagram

 

 

 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 18

ul. Brzozowa 50

41-100 Gliwice

 

(32) 270-37-84

przedszkole@przedszkole.gliwice.pl

 

nr konta do wpłat

37 1050 1230 1000 0023 5310 1468 ING Bank Slaski 

 

 

 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 18

W GLIWICACH