Plany Gwiazdek na maj

Witam w kolejnym miesiącu,  bieżącego roku przedszkolnego!

    Na wstępie mojego listu pragnę wystosować do Państwa serdeczną prośbę      o dostosowanie ubioru dzieci do panujących warunków atmosferycznych. Mam nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjać i pozwoli korzystać z atrakcji naszego ogrodu oraz usytuowanego nieopodal naszego przedszkola parku.  
    Miesiąc rozpoczęliśmy tematem Polska – moja ojczyzna. Jest on zkorelowany z wydarzeniami jakie mają miejsce w naszym kalendarzu. To pierwsze lekcje patriotyzmu, uczenia odpowiedzialności za  swój  kraj , ale rónież najbliższą okolicę. To poznawanie piękna i bogactwa  kulturowego Naszego kraju.
    W dniach od 9 do 13 maja skupimy się na temacie “Jestem Europejczykiem”. Poznaję Unię Europejską, kraje z którymi sąsiaduje mój kraj. Zachęcam i proszę by    w tym tygodniu dzieci przynosiły swoje pamiątki z podróży, które odbyli Państwo po krajach Uni Europejskiej. 
    Tydzień III dostarczy nam wiedzy na temat “Mieszkańców Łąki”. Ustalimy  lub sobie przypomnimy znaczenie owadów w życiu przyrodniczym. Jakie  kwiaty i rośliny możemy spotkać na łące. Wspaniałym podsumowaniem tego tygodnia,  byłaby możliwość zorganizowania pikniku na pobliskiej łące. 
    Jak przygotować  Przyjęcie dla mamy i taty dowiemy się w czwartym tygodniu miesiąca. Mam nadzieję, że będzie to wyjątkowy czas wyrażenia swojej miłości      i wdzięcznośći względem Rodziców. 
    Miesiąc zakończymy tematem Nadchodzi lato. Dzięki lekturze książki Pani Martyny Wojciechowskiej  poznamy zabawy i kulturę dzieci z innych krańców świata.
    Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy Państwa dzieciom oraz sobie!
                                            
                                  

 Alicja Łysko
 

 

04 maja 2016

ZOBACZ TAKŻE:

21 stycznia 2020
Więcej zdjęć z Balu karnawałowego 2020 na naszym Dysku tutaj.
21 stycznia 2020
Serdecznie gratulujemy Pawełkowi W., Hani S., Oli N., Igusi S., Izuni B., Kubusiowi K. i Tomusiowi O. z grupy SÓWEK za zdobycie uznania Jury w Konkursie Plastycznym "Świąteczne Aniołki" organizowanym

GALERIA:

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 18

W GLIWICACH

 

DLA

RODZICA

(32) 270-37-84

przedszkole@przedszkole.gliwice.pl

Instagram

 

 

 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 18

ul. Brzozowa 50

41-100 Gliwice

 

(32) 270-37-84

przedszkole@przedszkole.gliwice.pl

 

nr konta do wpłat

37 1050 1230 1000 0023 5310 1468 ING Bank Slaski 

 

 

 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 18

W GLIWICACH