Tematyka Gwiazdek na luty

I tydzień

O zwierzętach swych pamiętaj - nakarm , przytul nie od święta

Cele ogólne ;

• Zapoznanie dzieci z różnymi gatunkami zwierząt żyjącymi w środowisku naturalnym i hodowlanymi w domach ( uwrażliwienie na ich potrzeby ),
  • Budzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych , chęci do samodzielnego czytania.

II tydzień

Do sklepów wyruszamy , gdy zakupy zrobić mamy

Cele ogólne;

• Zapoznanie dzieci z różnymi placówkami handlowymi i specyfiką zawodu sprzedawcy
  • Wspomaganie dzieci w kształtowaniu umiejętności liczenia , dodawania , odejmowania, a także rozdzielania po kilka.

III tydzień

Podróżować każdy może : na rowerze, na motorze

Cele ogólne;

• Umożliwienie zdobywania wiedzy na temat pojazdów i różnych sposobów podróżowania,
  • Wdrażanie dzieci do odpowiedzialnej , zgodnej pracy w zespołach i całej grupie.

IV tydzień

Taki nastrój jest w teatrze , że zachwycam się gdy patrzę

• Wprowadzenie dzieci w świat sztuki teatralnej, umożliwienie zdobywania wiedzy i wzbogacanie słownictwa  w tym zakresie,
  • Doskonalenie umiejętności tworzenia dłuższych wypowiedzi ustnych, poprawnych logicznie, gramatycznie i składniowo.

31 stycznia 2017