Tematyka Iskierek na maj

TEMATYKA ZAJĘĆ W MAJU

1. Ktoś nam niebo pomalował, witaj tęczo kolorowa!
2. Ruch tu wielki, dźwięków moc, z traw na łące miękki koc.
3. Wybrać zawód - trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa.
4. Bukiet, prezent i cukierki, dziś rodziców dzień jest wielki.

W maju będziemy doskonalić umiejętności rozpoznawania i nazywania barw podstawowych i pochodnych. Utrwalimy wiadomości na temat zjawisk pogodowych typowych dla wiosny.

Będziemy obserwować wybrane owady, zwrócimy uwagę na ich pożyteczność i kształtować będziemy sposób zachowania w stosunku do zwierząt.
Podczas zajęć poznamy wybrane zawody oraz obowiązki związane z pracą ludzi w bliskim i dalszym otoczeniu przedszkola.

Zaprosimy Rodziców do przedszkola na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.

Podczas zajęć i zabaw szczególną uwagę zwrócimy na:

doskonalenie mowy (samodzielne układanie wielozdaniowych wypowiedzi na zadany temat), kształtowanie pojęć matematycznych (porównywanie, przeliczanie, klasyfikowanie),rozwijanie umiejętności ruchowych (wyzwalanie ekspresji i doskonalenie sprawności motorycznej),współdziałanie w grupie, wzajemne relacje, uprzejme zachowanie i formy grzecznościowe.

12 maja 2017