Tematyka Jagódek na styczeń

Tematyka styczeń

1. Nowy rok się właśnie zaczął i z radości wszyscy skaczą.
2. Ferie to jest super sprawa, odpoczynek i zabawa.
3. Cały z cegły, ma dwie wieże, w tym zamku kiedyś mieszkali rycerze.
4. Kocham babcię, kocham dziadka, bycie z nimi to jest gratka.

W styczniu poznamy nazwy miesięcy, utrwalimy nazwy pór roku i dni tygodnia we właściwej kolejności.

Poznamy różnego typu kalendarze, omówimy ich wygląd i zawartość.
Przypomnimy sobie zasady bezpiecznych zabaw podczas ferii i wzbogacimy wiedzę o sportach zimowych. Przeniesiemy się w świat bajek, poznamy kodeks rycerza.

12 stycznia będziemy się bawić na balu karnawałowym, a 31 stycznia zaprosimy do przedszkola Babcie i Dziadków na uroczyste spotkanie z okazji ich święta.
Podczas wszystkich zajęć i zabaw kształtować będziemy umiejętność sprawnego liczenia w możliwie szerokim zakresie, będziemy doskonalić umiejętność samodzielnej wypowiedzi, a podczas zajęć plastycznych, muzycznych i ruchowych ćwiczyć będziemy spostrzegawczość, sprawność manualną, ruchową i umiejętności taneczno - wokalne.

04 stycznia 2017