Gwiazdki - Tematyka zajęć - październik 2019

Ogólne cele wychowawczo-dydaktyczne:

W zdrowym ciele zdrowy duch
•    Poznanie funkcji instytucji niosących pomoc: lekarza, pielęgniarki.
•    Zachęcanie do spożywania surowych i przetworzonych owoców i warzyw.
•    Rozumienie konieczności spożywania owoców i warzyw i ich roli w codziennej diecie.
•    Odbieranie otaczającego świata poprzez różne zmysły.

2.  Jesienią w parku
•    Poznawanie zmian zachodzących w przyrodzie związanych z jesienią – w parku, w lesie, w gospodarstwie domowym.
•    Kształtowanie umiejętności sprawnego przeliczania w granicach możliwości dzieci, porównywania liczebności zbiorów; porządkowania ich według rosnącej lub malejącej liczby elementów.
•    Wprowadzenie wzoru graficznego liczby 1 oraz liter a, A, l, L, m, M; nazywanie ich, tworzenie i odczytywanie sylab i prostych wyrazów.
•    Kształtowanie umiejętności klasyfikowania według dwóch, trzech cech.

3. Jesienią w lesie

4. Przygotowania do zimy.

W ciągu całego miesiąca będziemy:
•    Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno-rytmicznych przy piosenkach znanych dzieciom.
•    Zachęcanie do wypowiadania się w aktywności plastycznej, ruchowej i muzycznej – tworzenie improwizacji ruchowych, muzycznych i dowolnych prac plastycznych.
•    Kształtowanie umiejętności budowania wypowiedzi poprawnej pod względem gramatycznym i logicznym.
•    Wdrażanie do uważnego słuchania tekstów literackich poprzez codzienne czytanie dzieciom tekstów literatury dziecięcej.

02 października 2019