Jeżyki - Tematyka IX 2018

2. Jeden, dwa, trzy – ja, ty, my

3.  Ziemia bliska i daleka

4. Poszukiwacze skarbów

Znów jesteśmy razem :-) W tym miesiącu nauczymy się przeliczania liczebników głównych. To bardzo ważne aby utrzmywać porządek w szeregu. Kodeks zachowania również się przyda. Po wakacjach zapomnieliśmy o zasadach jakie panują w naszej grupie.

Będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie swoim i naszych najbliższych.

Szlifując przy tym umiejętność autoprezentacji i otwartego komunikowanie się.

Tolerancja jest bardzo ważna. Dlatego porozmawiamy o odmienności gustów, opinii i przynależności kulturowej. Zwrócimy uwagę na emocje innych i nauczymy się odpowiednio na nie reagować.

Poznamy cztery żywioły świata oraz dwa znaczenia słowa "ziemia". Sprawdzimy do czego służy globus i jak sie nim posługiwać. Przypomnimy sobie wiadomości o rodzajach i środkach transportu.

Pamiętamy o swoich korzeniach. Symbole narodowe to nasza duma. A krajobrazy Polski nie będą nam obce.

Podczas "naszych małych podróży" zgromadzimy materiał przyrodniczy. Zbadamy jego właściwości ogladając go pod mikroskopem:-)

Poznamy również prehistoryczne gady!

Nie ominą nas spiewy i tańce. A gdy pogoda dopisze spędzimy aktywnie czas na świeżym powietrzu :-)

10 września 2018