Jeżyki - Tematyka X 2018

Tematyka X

1. Smaki i zapachy Ziemi  

2. Moja bezpieczna ziemia  

3. Jesienne dywany

4. Dom – nasz mały świat 


W tym miesiącu wiele uwagi poświęcimy przyrodzie i temu co nas otacza. Odwiedzimy sad i ogród; sposoby przetwarzania warzyw i owoców. Jeżyki wiedzą jak ważne są witaminy dla naszego organizmu :-) 

Jeżyki kochają doświadczać. Dlatego poznają budowę mikroskopu. Dowiedzą się do czego służy i nauczą się go obsługiwać :-)

Poznamy najważniejsze zasady ruchu drogowego; znaczenie prostych znaków graficznych; zasady zachowania podczas wycieczek i podróżowania środkami transportu. Jeżyki dowiedzą się, komu można ujawniać poufne informacje o sobie. Dla utrwalenia wiadomości odwiedzi nas również Pan Policjant :-)

Kiedy dopisze pogoda będziemy wychodzić na spacery do pobliskiego lasu. Nauczymy się wyróżniać i nazywać części drzewa, rozpoznawać wybrane gatunki drzew; gatunki grzybów jadalnych i trujących. Oraz będziemy obserwować zmiany w zachowaniu zwierząt i krajobrazie charakterystyczne dla jesieni. Zbadamy również właściwości ziemi, piasku i żwiru.

Dbanie o środowisko przyrodnicze jest bardzo ważne! Nauczymy się prawidłowego segregowania odpadów i utrwalimy cel tych działań.


Podczas prac indywidualnych skupimy się na: 

klasyfikowaniu elementów ze względu na przeznaczenie; tworzeniu zbiorów o podanej liczebności; poznawaniu nazwy figur geometrycznych (koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt); klasyfikowaniu obiektów ze względu na jedną cechę; grupowaniu obiektów.


 

 

01 października 2018

ZOBACZ TAKŻE:

21 stycznia 2020
Więcej zdjęć z Balu karnawałowego 2020 na naszym Dysku tutaj.
21 stycznia 2020
Serdecznie gratulujemy Pawełkowi W., Hani S., Oli N., Igusi S., Izuni B., Kubusiowi K. i Tomusiowi O. z grupy SÓWEK za zdobycie uznania Jury w Konkursie Plastycznym "Świąteczne Aniołki" organizowanym

GALERIA:

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 18

W GLIWICACH

 

DLA

RODZICA

(32) 270-37-84

przedszkole@przedszkole.gliwice.pl

Instagram

 

 

 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 18

ul. Brzozowa 50

41-100 Gliwice

 

(32) 270-37-84

przedszkole@przedszkole.gliwice.pl

 

nr konta do wpłat

37 1050 1230 1000 0023 5310 1468 ING Bank Slaski 

 

 

 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 18

W GLIWICACH