Jeżyki - Tematyka X 2018

2. Moja bezpieczna ziemia

3. Jesienne dywany

4. Dom – nasz mały świat

W tym miesiącu wiele uwagi poświęcimy przyrodzie i temu co nas otacza. Odwiedzimy sad i ogród; sposoby przetwarzania warzyw i owoców. Jeżyki wiedzą jak ważne są witaminy dla naszego organizmu :-)

Jeżyki kochają doświadczać. Dlatego poznają budowę mikroskopu. Dowiedzą się do czego służy i nauczą się go obsługiwać :-)

Poznamy najważniejsze zasady ruchu drogowego; znaczenie prostych znaków graficznych; zasady zachowania podczas wycieczek i podróżowania środkami transportu. Jeżyki dowiedzą się, komu można ujawniać poufne informacje o sobie. Dla utrwalenia wiadomości odwiedzi nas również Pan Policjant :-)

Kiedy dopisze pogoda będziemy wychodzić na spacery do pobliskiego lasu. Nauczymy się wyróżniać i nazywać części drzewa, rozpoznawać wybrane gatunki drzew; gatunki grzybów jadalnych i trujących. Oraz będziemy obserwować zmiany w zachowaniu zwierząt i krajobrazie charakterystyczne dla jesieni. Zbadamy również właściwości ziemi, piasku i żwiru.

Dbanie o środowisko przyrodnicze jest bardzo ważne! Nauczymy się prawidłowego segregowania odpadów i utrwalimy cel tych działań.

Podczas prac indywidualnych skupimy się na:

klasyfikowaniu elementów ze względu na przeznaczenie; tworzeniu zbiorów o podanej liczebności; poznawaniu nazwy figur geometrycznych (koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt); klasyfikowaniu obiektów ze względu na jedną cechę; grupowaniu obiektów.

01 października 2018