Jeżyki - Tematyka XI 2018

2. Tworzymy piękno wokół nas

3. W cieple i blasku ognia

4. W naszym magicznym kręgu

Barwy jesieni nastrajają pozytywnie. Dlatego w tym miesiącu otoczymy się sztuką:-) Będziemy ćwiczyć wypowiadanie się na temat utworów literackich. Poznamy pojęcie "pejzaż" oraz wspólnie zorganizujemy własną wystawę prac plastycznych :-) Przy okazji wyróżnimy barwy podstawowe i kolory pochodne.

Jesienna muzyka jest piękna. Barwa dźwięków oraz ich wysokość zmienia się wraz z nastrojem kompozytora. Odzwierciedlimy to w naszych pracach plastycznych oraz podczas ilustrowania muzyki ruchem naszego ciała.

Nie zapominajmy, że zbliża się zima. A zwierzęta będą potrzebowały naszego wsparcia. Poznamy ptaki, które odlatują do ciepłych krajów i te zwierzęta, które pozostają i przygotowują się do zimy robiąc zapasy.

W "sferze doświadczeń" zbadamy właściwości ognia oraz poznamy zasady bezpieczeństwa w kontakcie z ogniem i gorącymi przedmiotami. Poznamy naturalne i sztuczne źródła ciepła i światła. Zadamy sobie pytanie: Jaki wpływ ma  światło na nastrój i samopoczucie?

Podczas spacerów tematem przewodnim będzie pogoda; zmiany atmosferyczne oraz ich wpływ na środowisko przyrodnicze. Dodatkowo nauczymy się wskazywać położenie przedmiotów w przestrzeni z własnego punktu widzenia.

Podczas prac indywidualnych będziemy: klasyfikować obiekty ze względu na tworzywo, z którego zostały wykonane; porównywać liczebność zbiorów przez ustawianie w pary.

05 listopada 2018