Jeżyki - Tematyka XI 2018

1. Gawry, nory i dziuple 

2. Tworzymy piękno wokół nas

3. W cieple i blasku ognia 

4. W naszym magicznym kręgu


Barwy jesieni nastrajają pozytywnie. Dlatego w tym miesiącu otoczymy się sztuką:-) Będziemy ćwiczyć wypowiadanie się na temat utworów literackich. Poznamy pojęcie "pejzaż" oraz wspólnie zorganizujemy własną wystawę prac plastycznych :-) Przy okazji wyróżnimy barwy podstawowe i kolory pochodne.

Jesienna muzyka jest piękna. Barwa dźwięków oraz ich wysokość zmienia się wraz z nastrojem kompozytora. Odzwierciedlimy to w naszych pracach plastycznych oraz podczas ilustrowania muzyki ruchem naszego ciała.

  Nie zapominajmy, że zbliża się zima. A zwierzęta będą potrzebowały naszego wsparcia. Poznamy ptaki, które odlatują do ciepłych krajów i te zwierzęta, które pozostają i przygotowują się do zimy robiąc zapasy.

   W "sferze doświadczeń" zbadamy właściwości ognia oraz poznamy zasady bezpieczeństwa w kontakcie z ogniem i gorącymi przedmiotami. Poznamy naturalne i sztuczne źródła ciepła i światła. Zadamy sobie pytanie: Jaki wpływ ma  światło na nastrój i samopoczucie?


Podczas spacerów tematem przewodnim będzie pogoda; zmiany atmosferyczne oraz ich wpływ na środowisko przyrodnicze. Dodatkowo nauczymy się wskazywać położenie przedmiotów w przestrzeni z własnego punktu widzenia.


Podczas prac indywidualnych będziemy: klasyfikować obiekty ze względu na tworzywo, z którego zostały wykonane; porównywać liczebność zbiorów przez ustawianie w pary.


 

 

05 listopada 2018

ZOBACZ TAKŻE:

13 stycznia 2020
Drodzy Państwo!  Zachęcamy do udziału w  akcji charytatywnej organizowanej przez nasze przedszkole. Dzięki naszym partnerom dary dla zwierząt można również zostawiać w przychodni weterynaryjnej LOVET przy ul. Spółdzielczej 33C (wejście
19 grudnia 2019
9.01.2020r. w naszym przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy. Prosimy, aby na ten dzień przygotować dzieciom stroje karnawałowe.

GALERIA:

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 18

W GLIWICACH

 

DLA

RODZICA

(32) 270-37-84

przedszkole@przedszkole.gliwice.pl

Instagram

 

 

 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 18

ul. Brzozowa 50

41-100 Gliwice

 

(32) 270-37-84

przedszkole@przedszkole.gliwice.pl

 

nr konta do wpłat

37 1050 1230 1000 0023 5310 1468 ING Bank Slaski 

 

 

 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 18

W GLIWICACH