Nutki - Tematyka w maju 2018

TEMATYKA  -MAJ

1.    Jak powstaje książka..
2.    Na  łące.
3.    Mama i Tata.
4.    Dzień Dziecka.

1.    W I tygodniu rozmawiać będziemy na temat roli, jaką odgrywają w Naszym życiu książki. Poznamy różne rodzaje książek, a także zawody związane z ich powstawaniem ( pisarz, autor, ilustrator, grafik, redaktor, drukarz).
Stworzymy w Naszej sali kącik książek. Wymyślimy tytuły książek  i stworzymy dla nich okładki.
Poznamy liczbę 9.

2.     W II tygodniu porozmawiamy na temat łąki i jej mieszkańców. Przy pomocy lup będziemy obserwować i nazywać rośliny i zwierzęta zamieszkujące  łąkę np. owady. Stworzymy zielnik. Poznamy liczbę 0  i literę Ł.

3.    W III tygodniu rozmawiać będziemy na temat rodziny i zawodów wykonywanych przez Naszych rodziców. Zastanowimy się również jak możemy pomagać rodzicom
w obowiązkach. Rozwiązywać będziemy zagadki na temat urządzeń domowych.
Narysujemy portrety swoich rodziców.
Klasyfikować będziemy przedmioty ze względu na ich określone cechy, przeliczać oraz porównywać liczebność zbiorów.

4.    W IV tygodniu porozmawiamy o prawach dziecka. Dowiemy się, że istnieje organizacja, która się nimi zajmuje ( UNICEF) i która stworzyła Koncepcję Praw Dziecka.
Namalujemy krainę szczęśliwych dzieci i zastanowimy się, w czym są podobne i czym różnią się dzieci  z różnych krajów.
Wymienimy nasze sposoby na nudę, a także porozmawiamy na temat tego, kogo możemy nazwać przyjacielem i dlaczego warto mieć przyjaciół.
Poznamy literę h, H

16 maja 2018