Tematyka Jagódek na czerwiec

Tematyka zajęć w czerwcu

1. Z końca świata czy zza ściany to przyjaciel nasz kochany.
2. Coś się skrada, coś szeleści, dżungla sto tajemnic mieści.
3. Góry, morze, wieś, jezioro, gdzie rodzice nas zabiorą?

W pierwszych dniach czerwca planujemy liczne atrakcje związane z Dniem Dziecka: wyjście na gofry i zabawy ruchowe w parku, wyjście do GCE , zabawy w podchody ( w okolicy przedszkola), zabawy na zamkach dmuchanych w ogrodzie przedszkolnym, spotkanie na Rodzinnym Pikniku przedszkolnym.
W czerwcu podczas zajęć poznamy mapę świata, będziemy rozmawiać na temat mieszkańców różnych kontynentów. Nauczymy się dostrzegać różnorodność kulturową.
Na podstawie ilustracji i opowiadań poznamy egzotyczny świat przyrody - zwierzęta i rośliny dżungli.
Dwa tygodnie czerwca poświęcimy na poznanie przyrody, krajobrazów i środowisk społecznych Polski. Rozmawiać będziemy o wakacjach, omówimy zasady bezpiecznego wypoczynku.

07 czerwca 2017