Tematyka Jagódek na marzec 2018

JAGÓDKI – tematyka zajęć w marcu

1. Czy to siostra, czy to brat, kolorowy z nimi świat.
2. Wiosna zaraz tu przybędzie, kolorowo będzie wszędzie.
3. Słychać śpiew wśród drzew i chmur- to artystów ptasich chór.
4. Wielkanocne to pisanki, wyklejanki, malowanki,

W marcu podczas zajęć i zabaw szczególną uwagę zwracać będziemy na umiejętności rozpoznawania i nazywania swoich odczuć, nastrojów i emocji.
Obserwować będziemy zmiany zachodzące w przyrodzie w okresie przedwiośnia, założymy własną hodowlę roślin w przedszkolu, przypomnimy nazwy i zwyczaje ptaków wracających do nas wiosną.
Przed Świętami Wielkanocnymi opowiadać będziemy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych kultywowanych w swoim środowisku.
Systematycznie podczas zajęć i zabaw będziemy rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe, skupimy się na rozumieniu zmian odwracalnych i nieodwracalnych. Będziemy doskonalić umiejętności tworzenia zbiorów, przeliczania i porównywania liczby elementów w zbiorze. Nadal podczas zajęć plastycznych i ćwiczeń graficznych będziemy kształtować koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność manualną ręki wiodącej.
Jagódki biorą udział w projekcie – Ekspedycja w świat teatru- 26 marca planujemy zwiedzanie Teatru w Gliwicach, w kwietniu wybieramy się na przedstawienie- Ach, jak cudowna jest Panama-
szczegóły na tablicy ogłoszeń.

05 marca 2018