Tematyka Nutek na marzec 2018

2. Wszystko rośnie.
        3. Pracowita wiosna.
        4. Święta Wielkanocne.

W I tygodniu będziemy obserwować przyrodę- starając się odszukać oznak nadchodzącej wiosny. Porozmawiamy o wiosennych zmianach pogody, powracających ptakach, pierwszych wiosennych kwiatach, pączkach na drzewach , baziach. Utrwalimy znajomość nazw dni tygodnia a także, przypomnimy sobie, jak ważne jest ubieranie się zgodnie z warunkami atmosferycznymi.
Wyjaśnimy sobie znaczenie powiedzenia „ W marcu jak w garncu”.
Poznamy literę G,g.

W II tygodniu porozmawiamy na temat tego, co rośnie wiosną. Poznamy wiele wiosennych kwiatów i dowiemy się, że niektóre z nich wyrastają z cebulek.
Omówimy wygląd kwiaciarni oraz zajęcia pracujących tam osób.
Zastanowimy się, co jest potrzebne do życia roślinom.
Poznamy literę C, c.

W III tygodniu rozmawiać będziemy na temat wiosennych porządków.
Poznamy przedmioty, dzięki którym możemy posprzątać w domu, a także te, które pomogą w pracach porządkowych w ogrodzie.
Przypomnimy sobie jak wyglądają popularne wiosenne ptaki : bocian, jaskółka, kukułka, skowronek.

W IV tygodniu przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Omówimy polskie tradycje wielkanocne oraz symbolikę produktów zgromadzonych w wielkanocnym koszyczku.
Będziemy doskonalić umiejętności w przeliczaniu do 7 oraz rozwiązywać proste zadania
z treścią.

05 marca 2018