Konto Rady Rodziców

Opłaty za przedszkole:

Tematyka zajęć na wrzesień

Witamy po wakacjach!
Serdecznie dziękujemy za wszystkie wakacyjne pozdrowienia i życzenia.
W tym roku nadal jesteśmy Jagódkami, tylko trochę starszymi. Mamy już 5 lat!
Podczas zabaw, spacerów, zajęć będziemy gromadzić nowe doświadczenia, odkrywać swoje możliwości oraz rozwijać naszą przyjaźń.

Tematyka zajęć na wrzesień

1. Przyjaciół powitać czas, przedszkole wita nas!
2. W moim domu nie nudzi się nikomu.
3. STOP! UWAGA! NIEBEZPIECZNIE! zasad naucz się koniecznie.
4. Każdy czyścioch ci to powie: mycie to jest samo zdrowie.

We wrześniu przypomnimy sobie przepisy bezpieczeństwa na terenie przedszkola oraz ogrodu i wspólnie ustalimy zasady Kodeksu Przedszkolaka.
Wakacyjne wspomnienia będą tematem naszych prac plastycznych.
W drugim tygodniu podczas zajęć i zabaw uświadamiać będziemy sobie jak ważna w naszym życiu jest rodzina. Rozmawiać będziemy o miłości, wzajemnym szacunku i gotowości niesienia pomocy.
Zwrócimy uwagę na właściwe postawy i zachowania dzieci wobec dorosłych - znajomych i obcych.
W trzecim tygodniu poszerzymy wiadomości o zasadach bezpieczeństwa drogowego, zwrócimy uwagę jak ważna jest umiejętność przewidywania skutków i konsekwencji różnych działań.
W ostatnim tygodniu września wprowadzimy system dyżurów w łazience i podczas przygotowania do posiłków (przy nakrywaniu do stołów).
Skupimy się na kształtowaniu nawyku utrzymywania ładu i porządku w miejscach zabawy i zajęć.
Podczas zajęć pracować będziemy nad kształtowaniem świadomości własnego ja, rozwijać będziemy zdolność do skupienia uwagi, uważnego słuchania i samodzielnego budowania wypowiedzi na różne tematy.

19 września 2017