Żabki - Tematyka na luty 2019

Tematyka na miesiąc luty

1.    Mokre czy suche?
2.    Gdzie jest kraina czystości?
3.    Kto jest zdrowy jak ryba?

Woda jest tematem dominującym nasze rozmowy w Lutym. Żabki dowiedzą się jakie są właściwości wody i jej funkcje w życiu roślin i zwierząt. Będą bawić się wodą i wykonywać doświadczenia z nią związane. Poznają również pojazdy wodne. Woda to również higiena osobista więc i o niej będziemy rozmawiać. Zapoznamy się również z tematyką związaną z ochroną środowiska, a co za tym idzie - segregować odpady.
Podczas wykonywania prac plastycznych Żabki będą się brudzić i świetnie bawić wykorzystując między innymi metodę malowania 10 palcami, która pobudzi ekspresję fantastyczną oraz wzmocni wiarę we własne siły dzieci.
Nie zapomną również o aktywności fizycznej, którą będziemy rozwijać dzięki spacerom, zabawą w ogrodzie przedszkolnym oraz ćwiczeniami wykonywanymi w naszej sali.
W związku z wyjściami przypominam o tym aby dawać dzieciom zawsze ubrania adekwatne do pogody tak aby mogły z całą grupą korzystać z uroków zimy.

06 lutego 2019